PostHeaderIcon O metodzie rekodingu

3_www  

Autorką metody REKODINGU, ponownych  narodzin, jest Elena Tonetti-Vladimirova. Istota tego procesu polega na świadomym doświadczeniu na poziomie cielesnym, emocjonalnym i duchowym przejścia z formy niematerialnej do ciała, od momentu przed poczęciem poprzez stan błogosławiony w łonie matki, ekstatyczne narodziny aż po powitanie przez rodziców na świecie.

Ciało pamięta

Sposób, w jaki jesteśmy poczęci oraz powitani na świecie, znacząco wpływa na naszą późniejszą zdolność przyjmowania i okazywania miłości. To, jak doświadczamy i odczuwamy siebie samych, radości i intymności także zależy w dużej mierze od naszych przeżyć prenatalnych i porodowych. Jakość przyjścia na świat wpływa też na jakość bycia w ciele: czy jest ono źródłem bezpieczeństwa i przyjemności czy bólu i samotności. Nasze ciało pamięta uczucia, jakie nam towarzyszyły od momentu poczęcia aż do urodzenia. Na tej podstawie wytwarza się nasza „strefa komfortu”,czyli doświadczenia i emocje, w których czujemy się komfortowo, „bezpiecznie” i naturalnie, nawet jeśli jest to przemoc, nadużycie czy ból.  Ten zapis w układzie limbicznym naszego mózgu nazywamy odciskiem limbicznym.

Odcisk limbiczny wpływa na jakość naszego życia, jakich wybieramy partnerów oraz w jakie wchodzimy relacje z ludźmi i otaczającym światem. Może on także powodować sprzeczne uczucia i tęsknoty. Badania w USA wskazują, że tylko 5% ludzi tamże rodzi się w sposób całkowicie wolny od traum czy okaleczeń natury emocjonalno-psychicznej. Tego typu doświadczenia mogą nas także powstrzymywać przed realizacją swojego potencjału. Większość trudnych doświadczeń jest wypartych z poziomu świadomości, a zapisanych w ciele.

Cele procesu

  • Świadomie doświadczyć idealnych dla Ciebie w tym momencienarodzin.
  • Uwolnić w sobie uzdrawiające siły.Uzdrowić traumę porodową. Stworzyć swój nowy i zdrowszy odcisk limbiczny. Nowa strefa komfortu pozwoli Ci otworzyć się na nowy wymiar w  życiu oraz poszerzyć i odrodzić Twój system nerwowy.
  • Poczuć się bezpiecznie w ciele, poczuć się kochanym i wspieranym przez świat.
  • Poczuć, że jesteś w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie- to jest Twój czas na ziemi i możesz go w pełni wykorzystać!
  • Dla osób planujących powiększenie rodziny - Podarować swojemu dziecku możliwie najpiękniejsze doświadczenie przyjścia na świat. Urodzić dziecko świadomie, spokojnie i w ekstazie.

Dla kogo?  

Proponuję ten warsztat jak najszerszemu gronu odbiorców, bo jest to doświadczenie odmieniające życie, czego doświadczyłam sama.

  • Jest to skierowane do wszystkich, zarówno mężczyzn i kobiet, osób zainteresowanych własnym rozwojem, uzdrawianiem zranień i poszerzaniem swojej percepcji i świadomości.
  • Szczególnie polecam to doświadczenie tym, którzy planują lub spodziewają się dziecka. Trauma własnego porodu powraca bowiem na poziomie podświadomości jako lęk, napięcie i ból podczas narodzin własnego dziecka. Idealnie byłoby, gdyby ojciec dziecka także przeszedł przez ten proces. W momencie porodu rodzi się nie tylko dziecko, rodzi się także matka, rodzi się ojciec i rodzi się rodzina.Jest to jeden ze sposobów, komplementarny do innych metod, przygotowywania się do tego pięknego wydarzenia.


Więcej o metodzie (po angielsku):

http://www.birthintobeing.com/calendar.html

http://www.birthintobeing.com/articles.html


10-minutowa wypowiedź Eleny przed pokazem jej filmu na temat odcisku limbicznego, traumy porodowej i możliwości jej zmiany (po angielsku):

 

Warsztat "Nowe narodziny"oraz sesje indywidualneprowadzone przez Esterę Saraswati

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202