PostHeaderIcon jajeczko jadeitowe dla kobiet

jade

Sekrety jadeitowego jajeczka

Taoistyczne praktyki i rytuał

 

Jajeczka w sprzedaży!

Najwcześniej znanymi "seksuologami" w Chinach były... kobiety! Kobiety tak dużo wiedziały o seksualności, że Żółty Cesarz sam wybrał jako doradcę ds. seksualności właśnie kobietę. Ich uwaga była skierowana głównie na podtrzymywanie młodzieńczej energii, zdrowia i długowieczności oraz doskonaleniu umiejętności jako kochanki podczas upojnych godzin spędzonych w sypialnianych komnatach. Od tysięcy lat Mistrzowie Taoistyczni przekazywali tylko nielicznym na królewskich dworach sekrety jajeczka jadeitowego – cesarzowej i konkubinom cesarza.

Z a l e t y   P r a k t y k i

 

 • uzdrawianie 
 • przebudzenie i kultywowanie kobiecej energii życiowej (seksualnej),
 • podtrzymywanie zdrowia kobiecych narządów płciowych
 • transformacja i doskonalenie życia miłosnego, w pojedynkę czy w innych konfiguracjach.

~~~

Uzdrawianie i podtrzymywanie dobrego zdrowia kobiecych narządów seksualnych

W praktykach z jajeczkiem jadeitowym, wzmacniamy i uelastyczniamy nasze mięśnie pochwy i dna miednicy. Pracujemy z mięśniem PC (mięsień łonowo-guziczny) zwanym mięśniem miłości. Biegnie on od kości łonowej do kości guzicznej. Wspiera wszystkie nasze organy miednicy: pęcherz moczowy, macicę i odbytnicę. To jest główny miesień dna miednicy, kontroluje otwieranie i zamykanie cewki moczowej, pochwy i odbytu.

Wszystkie wiemy, że gimnastykowanie  naszego ciała jest ważne, aby utrzymać dobrą formę fizyczną. Jeśli nie ćwiczymy naszych mięśni, stają się słabsze i tracą sprężystość. To samo dotyczy naszych organów seksualnych! Jeśli mięśnie dna miednicy stają się słabsze, mają mniejszą możliwość podtrzymywania organów w naszej miednicy. To może prowadzić do nietrzymania moczu albo nawet wypadnięcia macicy.

Warto ćwiczyć nasze organy seksualne, aby utrzymać zdrowie seksualne i energię. Poprawienie zdrowia seksualnego i zapobieganie problemom związanym ze słabymi mięśniami pochwy i dna miednicy jest proste. Z jajeczkiem jadeitowym możemy ćwiczyć nasze mięśnie w naturalny i przyjemny sposób. Ćwiczenia z jajeczkiem jadeitowego są szczególnie ważne, gdy starzejemy się lub jesteśmy po porodzie. Ciąża, poród, starzenie się i nadwaga to czynniki, które często powodują osłabienie mięśni dna macicy. Ćwiczenia dna miednicy stały się popularne za Zachodzie wraz z wprowadzeniem ćwiczeń Kegla opracowanych przez ginekologa dr Arnolda Kegla. 

Jaka jest różnica pomiędzy ćwiczeniami Kegla a praktykami z jajeczkiem jadeitowym?

Praktyki Taoistyczne są holistyczne. Składamy się nie tylko z fizycznego ciała. Praktyki z jajeczkiem jadeitowym nie tylko wpływają na Twoje ciało fizyczne (mięsnie dna miednicy), ale także mają wpływ na naszą całą istotę – fizyczną, umysłową, emocjonalną i duchową. Te praktyki pomagają poprawić zdrowie kobiety, fizyczne i duchowe, jako że ćwiczenia koncentrują się na obszarze ciała, który mieści w sobie kreatywną (seksualną) energię.

Jest wiele ZALET z uelastyczniania i wzmacniania joni oraz stosowania praktyk taoistycznych:

 • sprowadzenie życiowej energii chi do obszaru kobiecych narządów seksualnych poprzez dostęp do seksualnych stref refleksologicznych
 • poprawa cyrkulacji krwi i naturalnego przepływu hormonów
 • poprawa napięcia mięśni pochwy
 • uwolnienie chronicznych napięć w obszarze miednicy
 • zapobieganie i poprawa problemów z nietrzymaniem moczu
 • zapobieganie problemom z wypadaniem macicy

~~~

Jajeczko jadeitowe jako kluczowe narzędzie kultywowania energii seksualnej  

Energia seksualna jest najpotężniejszą energią, jaka istnieje. Jest tak wszechmocna, że może stworzyć nowe życie – bez niej nikogo z nas by tu nie było. Seksualna energia – pierwotna unia yin i yang (żeńskiego z męskim) – napędza cały wszechświat. Przynosi ekstazę, przyjemność i głęboką radość, ale także może powodować ból, również serca, jeśli nie jest właściwie ukierunkowana. Kiedy nadamy tej sile właściwy kierunek możemy użyć jej kreatywnej energii na jakiekolwiek przedsięwzięcie wybierzemy - związek miłosny, sztukę, karierę itp. Może nam pomóc w utrzymaniu i poprawieniu zdrowia i witalności, przekształcić nasze nieszczęśliwe życie wypełnionego stresem w życie pełne radości i spełnienia. Czy możesz sobie wyobrazić jak wyglądałoby Twoje życie, jeślibyś stale ukierunkowywała tę energię? Jeślibyś całkowicie objęła i przyjęła swoją energię seksualną i swoją seksualność? Jest wiele sposobów na wyrażenie energii seksualnej, negatywnie czy pozytywnie. Można nadużywać tej siły, marnować czy ją rozpraszać.

Czas przyjąć, zaakceptować i zacząć celebrować naszą seksualność i energię seksualną.  Energia seksualna  musi być połączona z miłującą energią serca – razem stanowią największą na świecie siłę uzdrawiającą! Jesteśmy jako ludzie odpowiedzialni, aby używać jej mądrze, współodczuwając, rozumiejąc jej naturę i kierując ją w pełen miłości sposób. Możemy nauczyć się kultywować ją i odżywiać nią naszą całą istotę. W praktykach taoistycznych, uczymy się kierować energię seksualną do środka i do góry, aby przetransformować ją w duchową energię, a także utrzymywać energię życiową chi w sobie. Praktyka z Jajeczkiem Jadeitowym pomoże podnieść poziom energii seksualnej, uzdrowić i utrzymywać zdrowie organów seksualnych, jak i przetransformować Twoje życie miłosne, indywidualne czy z partnerem/-rką. Przy pomocy jajeczka, ćwiczeń oraz medytacji nad obszarem, w którym zgromadzona jest energia seksualna, uczysz się, jak powiększać i ujarzmiać energię, tak abyś mogła jej używać we wszystkich obszarach swojego życia. To na czym skupisz uwagę, rozrośnie się i wzmocni w twoim życiu, cokolwiek to jest. Gdy zaczniesz skupiać swoją uwagę na energii seksualnej, zaprosisz ją jeszcze mocniej do swojego życia.

Pracując z jajeczkiem jadeitowym wzmocnisz czucie w swoim obszarze genitalnym, przebudzają się miejsca, które wcześniej pozostawały niezauważone. Kobiety, które nie były wcześniej w kontakcie ze swoimi organami seksualnymi, przy pomocy jajeczka jadeitowego mogą nawiązać takie połączenie, po raz pierwszy lub po utraconym kontakcie.  W ten sposób także wzmocnią swoją zmysłowość i seksualność. Jajeczko jadeitowe służy jako środek łączący Cię ze swoim ciałem jak i Twoją istotą, włączając Twoją joni do całości Twojej istoty.

* joni (yoni) to słowo z hinduskiego sanskrytu na określenie kobiecych genitaliów, waginy, świętego miejsca – świątyni.

~~~

Praktyki z jajeczkiem jadeitowym transformują Twoje życie miłosne

Prawdziwa zmiana zawsze zaczyna się w Tobie. Kiedy zmieniasz relacje ze swoją istotą i swoją joni, transformujesz także swoje życie miłosne. Taoistyczne praktyki dla kobiet, a w szczególności z jajeczkiem jadeitowym, to ważne ćwiczenia służące Twojemu życiu seksualnemu. Twój seks się poprawi, będzie bardziej orgazmiczny, jeśli Twoje fizyczne organy seksualne są w wystarczająco dobrej kondycji. Ćwiczenie mięśni miłości jest istotne, aby cieszyć się wspaniałym życiem seksualnym. Zachodzi oczywista korelacja pomiędzy dobrym napięciem mięśni miłości a intensywnością orgazmu. Zyskujesz kontrolę nad swoją bramą jadeitową, co poprawia jakość miłości dla obojga partnerów.

Tęsknimy za świętością i połączeniem serc w naszym życiu seksualnym i związkowym. Praktyki z jajeczkiem jadeitowym stawiają w centrum  nasze serce. To zmienia relacje ze sobą samą i naszą seksualnością. Jajeczko to piękny sposób, dzięki któremu możemy połączyć się ze sobą zmysłową i seksualną. Dla kobiety, która utraciła lub nigdy nie miała kontaktu ze swoją joni, jajeczko jadeitowe pomaga rozpalić swoją energię seksualną oraz miłość do siebie samej i wszystkich części swojego ciała. Praktyki z jajeczkiem jadeitowym umożliwiają kobiecie myśleć i czuć zmysłowo i seksualnie poprzez skierowanie miłującej uwagi do swojej joni i swojej seksualności.

To także bardzo efektywny sposób uzdrawiania zranień oraz oczyszczeniu energii pozostawionej w joni przez poprzednich partnerów.

Kiedy rozpoczynamy tę świętą podróż do wewnątrz, uczymy się zwracać uwagę na nasze ciało i słuchać wiadomości, jakie nam wysyła. Praktyki te poprawiają intuicję i pogłębiają połączenie z naszą istotą, gdy kierujemy świadomość i miłującą uwagę do naszego ciała i joni, a wtedy stopniowo sekrety jajeczka jadeitowego wyjawiają się nam. Praktyki te odżywiają miłość i szacunek do siebie samej. Wzmacniają i dają siłę kobietę, aby stawała się bardziej sobą, o jakiej zawsze marzyła. Życie miłosne zmienia się i pogłębia. Zmiana zawsze zaczyna się od nas samych. Ta odmieniona relacja ze sobą samą i joni może następnie objawić się w partnerstwie.

Praktyki te w znaczącym stopniu poprawiają odczuwaną przyjemność seksualną dla obojga partnerów. Udowodnione jest, że istnieje oczywista korelacja pomiędzy dobrym napięciem mięśni miłosnych (mięśni dna miednicy) a intensywnością orgazmu. Ale praktyki z jajeczkiem jadeitowym to coś więcej niż trening dla dna miednicy. Taoistyczne seksualne praktyki, sztuka komnaty sypialnej, obejmuje wiele więcej, zarówno wzmacnia zmysłowość, przyjemność i świadomość, jak i pogłębia połączenie oraz intymność pomiędzy partnerami. Za pomocą jajeczka jadeitowego odzyskujemy naszą kobiecą siłę oraz połączenie z naszą esencją yin. Energia yin jest głęboka, miękka, łagodna, zrelaksowana, przyjmująca, odżywiająca i uzdrawiająca. Tutaj na Zachodzie żyjemy w świecie zorientowanym na męską energię yang i dlatego dla nas kobiet jest tak ważne, aby połączyć się z naszą esencją yin, równoważąc sposób życia yang, który dominuje w naszym społeczeństwie. Czas obudzić i odżywiać te jakości yin i integrować je w nasze jestestwo i w naszą pracę. W ten sposób przyczyniamy się do kreowania świata, gdzie ani mężczyźni ani kobiety nie dominują, ale obecna jest harmonia. Kobiecość i męskość, yin i yang, są w równowadze. A pierwszy krok zawsze zaczynamy od siebie.

 

~~~

Jadeit – Niebiański Kamień

W Chinach jadeit był wysoko ceniony od tysięcy lat i zawsze reprezentował wysoki status. Był uważany za kamień jubilerski od 2950 p.n.e.  Tworzono z niego oblicza bóstw. Chińczycy czczą jadeit, jest dla nich środkiem do zjednoczenia z boskością - właściwy kamień dla Królowych i Bogiń. Nazwa jadeit (ang. jade) odnosi się do 2 kamieni: nefrytu (miękki jadeit) i jadeitu (twardy jadeit, ang. jadeite). Mimo że wydają się do siebie podobne, są znacząco odmienne w swojej strukturze mineralnej, twardości i właściwościach energetycznych.

Jadeit (and. jadeite) wibruje na wyższych częstotliwościach niż nefryt. Wzmacnia ochronę aury i działa jako filtr energetyczny. Ma właściwości przyciągania, przechowywania, przemieniania i promieniowania energią życiową chi. „Jadeite” jest szlachetniejszą formą jadeitu i dużo trudniejszą do dostania. Jakość, tekstura i kolor zmienia się z czasem, gdy jest używany częściej. Jadeit jest w swojej naturze jang. W mitologii chińskiej był traktowany jako zestalone nasienie smoka. Wkładanie elementu yang w część najbardziej yin kobiecego ciała powoduje harmonizowanie Yin i Yang, energii męskiej i kobiecej.

Jadeit może mieć różne kolory od pomarańczowego, poprzez żółty, czerwony, fioletowy, purpurowy, niebieski po zielony. Najcenniejszy jest jadeit cesarski w kolorze przejrzystej szmaragdowej zieleni.

 

~~~

Dbanie o swoje jajeczko

Przed praktyką

 1. Zanim użyjesz jajeczko po raz pierwszy, pogotuj je przez ok. 10 minut, aby je wysterylizować. Możesz przewlec nić przez dziurkę w jajeczku i zawiesić je np. na poprzecznie położonej na garnku dużej łyżce, aby jajeczko nie dotykało dno garnka, zapewniając w ten sposób, że nie będzie podskakując uderzać o garnek i się nie obtłucze.
 2. Ochłodź je, zanim je użyjesz.
 3. Usuń sznurek.
 4. Weź bezzapachową i bezwoskową nitkę dentystyczną albo bawełnianą nić i przewlecz ją przez jajeczko. Nitka pomoże Ci w łatwym wyjęciu jajeczka. Możesz też używać jajeczka bez nitki.

Po praktyce

 1. Usuń nitkę, jeśli jej używałaś. Wyczyść dziurkę w jajeczku dmuchając w nią albo używając innej nici lub nitki dentystycznej.
 2. Włóż jajko pod gorącą wodę, popłucz i pozwól mu obeschnąć.
 3. Następnie włóż je z powrotem do swojej torebeczki na jajeczko.
 4. Kiedykolwiek uznasz za stosowne, możesz pogotować jajeczko ponownie albo pomoczyć je w roztworze wody z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego lub z pestek grejpfruta.

Wspaniałe korzyści przynosi kąpanie jajeczka w świetle księżyca w pełni, a także zabieranie je i ładowanie w miejscach mocy! Kamień jest żywy - przyniesie Ci wiele wskazówek i niespodzianek, gdy się otworzysz na magiczną stronę podróży z nim jako przewodnikiem. To nie są silikonowe kulki gejszy...

~~~

Zaczynanie Praktyki

 1. Stwórz bezpieczną i świętą przestrzeń. Zanim zaczniesz, stwórz bezpieczną i świętą przestrzeń, w której odbędziesz rytuał. Zapewnij sobie spokój, aby nikt ani nic Cię nie niepokoiło. To jest Twój czas – Twój czas yin – odżywiasz siebie!
 2. Połącz się ze swoim sercem. Zacznij od połączenia się ze swoim sercem. Połóż obie ręce na sercu i uśmiechnij się do Twojego serca. Poczuj miłość, radość i ciepło w swoim sercu. Pozostań z tym aż naprawdę to poczujesz.
 3. Automasaż. Kiedy poczujesz miłość i radość w swoim sercu, zacznij pocierać dłonie, wnosząc radość i miłość w swoje dłonie. Zacznij masować swoje ciało, dając mu znak, który dotyk akceptujesz, kochaj siebie taką, jaką jesteś. Masuj swój brzuch, uda, piersi. Masuj wzgórek Wenus, zewnętrzne wargi, krocze, wewnętrzne wargi joni. Bądź radosna, swawolna, eksploruj i ciesz się tym masażem!
 4. Łączenie serca z łonem. Połóż ponownie ręce na sercu i połącz się ponownie z uczuciem miłości, radości i ciepła płynącego z serca. Następnie połóż delikatnie prawą rękę na pałacu jajników (łonie). Poczuj połączenie pomiędzy Twoim sercem i pałacem jajników. Sprowadź miłość, radość i ciepło z serca do pałacu jajników poprzez wydanie dźwięku serca “Hałłłł”  trzy razy. * pałac jajników - najpierw należy zlokalizować jajniki. W tym celu tworzymy trójkąt stykając ze sobą końce palców wskazujących i kciuków, tak aby kciuki tworzyły linę prostą. Złączenia kciuków przykładamy do pępka. Miejsce, w którym końcem palców wskazujących dotykają brzucha - nazywane jest pałacem jajników - jest to punkt zarządzający energią jajników.
 5. Sprawdź z joni. Zanim jajeczko zostanie wessane lub delikatnie włożone do joni, sprawdź z joni i zapytaj ją o zgodę na dalszą praktykę! (ważne!)  Kontynuuj tylko gdy dostaniesz “Tak”. Jeśli przyjdzie ”nie”, nie jest to właściwy moment na tą praktykę. Poczekaj na lepszy czas. Nie chcesz przecież nadużywać joni, tylko nauczyć się respektować jej głos i podążać za jej mądrością, nieprawdaż?

Esencja praktyki z jadeitowym jajeczkiem  

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Podstawowe Praktyki Uniwersalnego Tao jak Wewnętrzny Uśmiech, Uzdrawiające Dźwięki, Orbita Mikrokosmiczna, Chi Kung Żelaznej Koszuli i Masaż Piersi są istotnymi aspektami, które powinny być zintegrowanym elementem praktyki z jadeitowym jajem, jeśli idziesz Drogą Tao.

 1. Możesz praktykować z jajeczkiem leżąc, siedząc czy stojąc. Weź jajko w dłonie i połącz się z nim zanim włożysz je do joni. Nie spiesz się, uśmiechnij się i pozwól, aby jajo nagrzało się miłością z twoich rąk.
 2. Teraz łagodnie połóż jajeczko wewnątrz warg mniejszych. Rób nim małe powolne kółka aż znajdziesz właściwy kąt, pod którym będzie łatwo włożyć jajeczko.
 3. Oddychaj głęboko i uśmiechaj się.
 4. Wewnętrzne wargi same zassają jajeczko do środka.
 5. Kiedy wdychasz czujesz, jak wewnętrzne wargi zasysają jajko i kiedy robisz wydech pozwól, aby Twoja pochwa otworzyła się szeroko. Możesz pomóc jajeczku w wejściu do środka delikatnie je naciskając ręką.

Saida Désilets, która ustanowiła swoją metodę Désilets’a Radiant Aliveness (promieniowanie pełnią życia), pisze w swojej książce  “Wyłonienie się zmysłowej kobiety” o tym, jak ważne jest, aby nie spieszyć się przy wkładaniu jajka i nigdy go siłą nie wpychać „Nasza joni kocha, gdy w nią się wchodzi łagodnie, z miłością i szacunkiem.” 

Proste skurcze mięśnia Kegla – ściskając jajeczko

 1. Ściśnij mięśnie PC, ściskając jajeczko i przytrzymaj licząc powoli do 3.
 2. Następnie zwolnij zacisk.
 3. Jeszcze raz. Napnij mięśnie. Policz 1 -2 - 3. 
 4. Powoli zrelaksuj.
 5. Powtórz to kilka razy.

Możesz to robić wszędzie i w dowolnym momencie.

 

Pamiętaj

1. Uśmiechanie się oraz odczuwanie do siebie dobroci i miłości są podstawą praktyki z jajeczkiem jadeitowym.

2. Bądź łagodna dla siebie.

3. Nie martw się, jeśli Twoje mięśnie męczą się szybko. To normalne, gdy zaczynasz ćwiczenia z jakimikolwiek nowymi grupami mięśni. Pamiętaj tylko, aby odpoczywać!

4. Oddychaj!

5. Uśmiechaj się

Uwaga

Jeśli poczujesz emocje albo ból czy dyskomfort, zatrzymaj praktykę. Wykonuj ją tylko, gdy Twoje ciało dobrze się czuje.

Ważniejsze jest, abyś nauczyła się słuchać swojego ciała niż usiłowała na siłę wykonywać praktykę we „właściwy” sposób.

Lepiej nie używać jajka gdy:

● masz miesiączkę

● nosisz wkładkę domaciczną

● chcesz powołać nowe życie lub już jest w Tobie (dziecko)

● masz infekcję lub stan zapalny pochwy, pęcherza, obszarów płciowych

● masz problemy z wypadaniem pochwy

● w ciągu ostatnich 3 miesięcy przechodziłaś operację miednicy

Jeśli masz wątpliwości zawsze skonsultuj się z profesjonalnym doradcą zdrowotnym.

~~~

Bibliografia

● książki Mantak'a Chia wydane po polsku

● “Jade Egg Exercises - A Mini Practical Guide for the Gentle Awakening of the Female  Sexual Energy” Tao Garden

● "Emergence of the Sensual Woman” Saida Desilets

● „Healing Love Through the Tao: Cultivating Female Sexual Energy” Mantak Chia

~~~

Zakup jajeczka

Najtrudniej pracuje się na najmniejszym kamieniu, chyba że ktoś ma bardzo mocne mięśnie Kegla. W miarę praktyki, dochodzi się do coraz większej wprawy. Ćwiczenia z nimi wzmacniają mięśnie pochwy, co ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Przykładowe ceny i zestawy

 

(cena za zestaw trzech sztuk jednego kamienia w trzech wielkościach - jak na zdjęciu, bez kosztów przesyłki):

 1. trzy odcienie jadeitu zielonego:
 • zielony 149 pln
 • jasno-zielony 199 pln
 • transparenty zielony 299 pln
 1. jadeit biały 199 pln
 2. jadeit czarny 199 pln
 3. różowy kwarc 199 pln
 4. czarny obsydian (opalizujący) 199 pln

 

 

Formularz zakupu tutaj >>

Koszt wysyłki krajowej: 10 pln
Możliwość wysyłki za granicę.

 

~~~

Właściwości poszczególnych kamieni

Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. W tym przypadku „miłość” nie oznacza wyłącznie uczucia łączącego dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się także do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza bardzo ekspansywne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń. Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadto, co najważniejsze - potrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny, który niestety czasami trudno jest nam samym zidentyfikować (czy to miłość czy zauroczenie; czy zmienić pracę czy też postawę w stosunku do obecnego szefa; czy jestem gotów zaryzykować czy potrzebuję więcej czasu na zmiany… itp.). Mówiąc prosto - łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż wiemy i czujemy, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Nasza pozytywna postawa wobec otoczenia zostaje odwzajemniona - dobra energia wraca do nas zwielokrotniona przyciągając pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia.

Kwarc Różowy wg medycyny niekonwencjonalnej:
• Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.
• Wspiera system immunologiczny (odporność na choroby).
•  Poprawia pamięć i likwiduje ospałość.
•  Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość.
•  Sprzyja płodności.


Obsydian jest kamieniem pochodzenia wulkanicznego. I jako kamień wulkaniczny jest on energetycznie związany ze Zmianą. Głównie jest powiązany z czakrą podstawy kręgosłupa.  Nawet nieoszlifowany obsydian ma piękny czarny blask. W postaci oszlifowanej jest szczególnie atrakcyjny wizualnie, a także kinestetycznie (tzn. dotykowo). Nie zdziw się jeśli ustawisz w domu duży kawałek obsydianu, kulę lub jakąś figurkę i cały czas będą się pojawiać na nim odciski palców – obsydian aż się prosi aby go dotknąć i poczuć. Szczególnie lubią to robić dzieci i zwierzęta domowe (koty). Obsydian ma wspaniałe właściwości ochronne – zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym i astralnym. Kamienie obsydianowe chronią osobę przed negatywnymi energiami i wibracjami z zewnątrz, ale także i od wewnątrz (np. własne negatywne myśli, niechęć pracowników, niesnaski w rodzinie). Obsydian doskonale ochrania przed „drenowaniem” naszej energii przez innych ludzi. Ta właściwość obsydianu jest szczególnie ważna dla osób delikatnych, nie umiejących twardo walczyć o swoje czy powiedzieć NIE. Jeśli jesteś taką osobą – obsydian może Ci pomóc. Noś go ze sobą, postaw coś z obsydianu na półce. Dotykaj tych kamieni – pozwól aby obsydian Ci pomagał i nauczył asertywności. 
    •    Obsydian pomaga w ugruntowaniu i zobaczeniu prawd. Może być używany do procesu stworzenia ugruntowanego połączenia z wnętrzem Ziemi. Obsydian pomoże Ci zobaczyć prawdę – zobaczyć rzeczy „czym naprawdę są” – bez udziału emocji i mylnych założeń. Weź do ręki kawałek obsydianu, kulę lub jakąś figurkę i po prostu zacznij myśleć o odczuwać na jakiś temat. Obsydian ma moc kasowania wszelkich iluzji i nieprawdy.

    •    Obsydian wzmacnia aurę i ciało energetyczne. Nie tylko daje ochronę przed negatywnymi energiami, ale też pomaga przetwarzać je na energie pozytywne. Obsydian jest czarnym kamieniem który posiada piękny błysk. Czyż jest bardziej doskonała manifestacja światła w ciemności.

    •    Obsydian pomaga pamiętać i zrozumieć sny. Trzymaj obsydian przy łóżku, lub mały kawałek pod poduszką. Może Ci pomóc w zapamiętywaniu i zrozumieniu snów.  

    •    Obsydian jest doskonałym kamieniem wspierającym nasz rozwój duchowy. Obsydian pomaga zaakceptować swój wygląd i siebie takim jakim się jest. Pomaga zwalczać negatywne myśli na temat siebie i innych. Obsydian chroni przed emocjonalnym wykorzystaniem przez innych ludzi i wspiera w czasie gdy presja z zewnątrz jest trudna do zniesienia. Obsydian jest świetnym kamieniem dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych. Pomaga im w zachowaniu niezależności energetycznej, pozwala im być sobą, nie pozwala na to by inni ludzie nami manipulowali i kontrolowali.

    •    Podstawowym pojęciem w szamanizmie i w każdej formie rozwoju duchowego jest równowaga. Wiele metod, szkół i kursów stosuje techniki, które powodują, że uczestnik lub uczeń często ma tzw. odloty – ma widzenia, channellinguje, etc. Bardzo ważne jest przy tym, aby umieć każde takie duchowe i metafizyczne doświadczenia ugruntować. To jest równowaga. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką obsydian w czasie medytacji i innych praktyk związanych z rozwojem duchowym i doświadczaniem innych wymiarów, etc. Obsydian ułatwia szybki i delikatny powrót do tu i teraz.

    •    Czarny obsydian jest kamieniem dającym ogromną pomoc w rozwoju duchowym. Pozwala na zobaczenia i zrozumienie jakie myśli i wzorce naszego zachowania nam nie służą, działają przeciw naszemu szczęściu. Obsydian pozwala na wzniesienie się ponad własne ego, ponad ograniczenia umysłu i ciała fizycznego na drodze do prawdziwej wolności.

    •    Obsydian usuwa negatywność. Chroni przed psychicznymi atakami. W szczególności chroni to co wrażliwe przed wszelkiego rodzaju nadużyciami. Bardzo ugruntowuje i uzdrawia. Ma korzystny wpływ na organy wewnętrzne jamy brzusznej, tkankę mięśniowa. Potrafi usunąć infekcje bakteryjne i wirusowe.

    •    Obsydian jest pomocny w transformacji snu „życia w piekle” w sen „życia w Niebie” tu i teraz. Kule z czarnego obsydianu były i są używane do przepowiadania przeszłości i są używane do osiągania różnych wizji.Czarny jadeit ma wszelkie właściwości przypisywane jadeitom, ale dodatkowo jest to kamień do oczyszczania i ochrony, na poziomie fizycznym i duchowym. W odróżnieniu od obsydianu, jego kolor jest matowy, a nie połyskliwy. W szczególności używa się go do zabezpieczenia przed wpływami ze świadomości zbiorowej, z pola morfogenetycznego, na przykład w czasach kryzysu gospodarczego, zagrożeń społecznych. Ten kamień również bierze się ze sobą w podróż dla ochrony.
    •    Jadeit czarny służy także do oczyszczania wewnętrznego ze strachów, negatywnych wzorców i nawyków zachowania, z destrukcyjnych emocji, takich jak zazdrość, gniew, nienawiść, a także z ciężkich emocjonalnie wspomnień.

    •    Osoby zajmujące się rozwojem duchowym mogą wykorzystywać jadeit czarny do procesu odzyskiwania duszy i podróży szamańskich, aby zmierzyć się ze swoją energią cienia, przetransformować ją i wrócić z odrodzonymi siłami.

    •    Czarny jadeit stabilizuje energię, tego który go nosi. Stanowi bardzo dobry amulet przeciwko chorobom układu rozrodczego i moczowego. Jest dobrym talizmanem przeciwko nieszczęściom. Emanuje silną energią ochronną.

    •    Czarny jadeit absorbuje i transformuje negatywne emocje takie jak lęk, zazdrość, zwątpienie, złość i nienawiść. Pozwala podświadomości otworzyć się i uwolnić pierwotne traumatyczne wspomnienia, które często leżą u podstawy takich uczuć.

    •    Czarny jadeit użyczy swojej odwagi potrzebnej do zbadania swojej własnej negatywności  i jej źródła. Pozwala na zmierzenie się ze swoim własnym cieniem. Identyfikując obszary emocjonalnej niedojrzałości, niekorzystnych wzorców zachowania, ego itp., możemy się z nimi zmierzyć, aby zapewnić sobie rozwój i aby w miłujący sposób zintegrować wszystkie aspekty naszej jaźni.

    •    Czarny jadeit stymuluje czakrę podstawy kręgosłupa, będącą fundamentem energii fizycznej i duchowej ciała. Gdy czakra ta jest zaburzona fizycznie zamanifestuje się to letargiem, słabą aktywnością, niskim entuzjazmem oraz potrzebą ciągłej stymulacji. Gdy zaburzona jest energia duchowa tej czakry, będziesz się czuł oderwany od rzeczywistości. Czarny jadeit równoważy obie te energie,  pogłębiając twoje połączenie ze światem fizycznym, naturalnym.  Daje siłę i moc, usuwając lęki, w szczególności te powiązane z fizyczną egzystencją tu na Ziemi. Czarny jadeit daje ochronę i schronienie przed wrogami. Gdy czakra podstawy jest zrównoważona, ciało fizyczne odzyskuje swoją siłę i staminę, a energia duchowa objawia się w formie poczucia bezpieczeństwa i poczucia własnej siły. Często prowadzi to do zdobycia niezależności i spontanicznego przywództwa.


Jadeit zielony 

 

 

 

Jadeit jasno-zielony

 

 

 

  

Jadeit zielony transparentny

 

 

 

 

 

 

Jadeit jest minerałem znanym także pod nazwą żad, która to też rozciąga się na nefryty. Minerał ten występuje w wielobarwnych bryłach o różnych kolorach: zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim, kremowym, białym, lawendowym, czerwonym, perłowym, szarym i czarnym. Czasem kolory się mieszają i tworzą wzory lub żyłki w skale. Jest to kamień zaprawdę niezwykły, formując się długo we wnętrzu Ziemi, kumuluje w sobie potężną energię. Jest ulubionym kamieniem (nie licząc kryształu górskiego) bioterapeutów, którzy wykorzystują energię kamienia wspomagając się nią przy zabiegach. Jakość, tekstura i kolor zmienia się z czasem, gdy jest używany częściej. Jadeit jest w swojej naturze jang. W mitologii chińskiej był traktowany jako zestalone nasienie smoka. Wkładanie elementu yang w część najbardziej yin kobiecego ciała powoduje harmonizowanie Yin i Yang, energii męskiej i kobiecej.
Właściwości jadeitu
    •    Jadeit jest amuletem przeciw czarom i złym duchom

    •    Chroni przed uderzeniem pioruna

    •    Leczy z bólu i chorób nerek i wątroby,

    •    Usuwa toksyny z nerek

    •    Łagodzi schorzenia pęcherza

    •    Wzmacnia pracę śledziony, wzmaga odporność

    •    Łagodzi półpaśca

    •    Poprawia pracę układu trawiennego

    •    Czyści krew, reguluje nadciśnienie, pomaga w gojeniu się ran pooperacyjnych

    •    Wzmacnia ciało i daje długowieczność

    •    Usuwa depresję, leczy z przeziębień

    •    Jest pomocny przy skurczach i tak zwanym "zespole niespokojnych nóg", wzmacnia kości

    •    Zwiększa płodność u mężczyzn - dobrze działając na jądra

    •    Równoważy i leczy cały organizm, harmonizuje go, odpręża nerwy

    •    Poprawia pracę serca i grasicy

    •    Działając na tarczycę ma działanie odmładzające, a także poprawia przyswajanie jodu oraz wspomaga pracę przytarczyc

    •    Pomaga odwodnić organizm, co jest pomocne w odchudzaniu

    •    Jadeit noszony przy ciele wyrównuje w organizmie poziom chi, pomaga też w zaburzeniach układu nerwowego

    •    Harmonizuje także daje cierpliwość i odnawia związki z Matką Ziemią

    •    Otwiera umysł na piękno wszechświata i sprzyja rozwojowi duchowemu

    •    Dzięki swojemu wpływowi na serce pogłębia związane z nim uczucia

    •    Jako amulet jadeit powinien być noszony bezpośrednio na ciele (naszyjnik, wisiorek, bransoletka). Zapewniać to ma nie tylko dobrobyt pozwalając utrzymać pieniądze przy sobie, ale także długie i szczęśliwe życie

    •    W terapii naturalnej jadeit wzmacnia ciało i pomaga czerpać wiedzę z poprzednich wcieleń.

    •    Przynosi mocny i spokojny sen. Osoby cierpiące na bezsenność i mające koszmary nocne, powinny kłaść jadeit w pobliżu łóżka, a to sprawi, że będą miały przyjemne i spokojne sny.

    •    Jest uznawany za „kamień śnienia” - usuwa negatywne myśli i uspokaja umysł. Stabilizuje osobowość, integrując ciało z umysłem. Można go położyć na czole celem wywołana „snu podpowiedzi”. Pomaga sny zapamiętać oraz usuwa emocjonalne napięcia podczas nocnego odpoczynku.

    •    Jadeit podobnie jak nefryt to kryształ promieniujący mądrością i spokojem. W domu tworzy przyjazną atmosferę, udzielającą się osobom odwiedzającym.

    •    Kamień spokoju i mądrości, talizman przyciągający powodzenie, przyjaźń i lojalność.

    •    Kamień jadeit - polecany jest szczególnie osobom mającym problemy z wyrażaniem uczuć. Harmonizuje on ciała: eteryczne, astralne i emocjonalne, aby zjednoczyły się i działały w jedności przynosząc spokój, odprężenie i harmonię.

    •    Wedle Konfucjusza jadeit symbolizuje jedność ducha i umysłu.

    •    Wysławiany jest jako uosobienie piękna i wartości duchowych.

    •    Ezoterycy uważają, iż pozwala czerpać siłę i wiedzę z poprzednich wcieleń, zwłaszcza tych przeżytych na Wschodzie.

    •    Jako Święty Kamień Mistyków związany jest z pięcioma głównymi cnotami: odwagą, sprawiedliwością, współczuciem, skromnością i mądrością.

    •    Majowie jadeit uznawali za talizman najsilniej działający w zapewnianiu szczęścia, dobrobytu i dobre pożycie małżeńskie. Zmarłym wkładali koraliki z jadeitu w usta, aby na drugim świecie do którego się udają dawał im poczucie namiastki serca, a także strzegł ich duszy przed czyhającymi demonami w zaświatach.

    •    Na poziomie emocjonalnym sprzyja samorealizacji, zwiększa wiarę w siebie i wytrwałość w dążeniu do celów.

    •    Jest nazywany "kamieniem śnienia", podobno trzymając go pod poduszką można uzyskać sny pełne podpowiedzi.

    •    Jadeit przywołuje jasność umysłu i rozumowania.

    •    Może być używany jako amulet do przyciągania bogactwa. W czasach starożytnych używano jadeitu do przyciągania spełnionej miłości,

    •    Na wschodzie wierzono w mistyczną siłę tego kamienia. Wyroby z jadeitu, noszone blisko ciała chronią daną osobę. Podczas ciężkiego wypadku, jadeit kumuluje w sobie negatywną energią i się rozpada,. Posiadacz tego kamienia natomiast wychodzi z wypadku bez większego uszczerbku na zdrowiu.

    •    Jadeit jest uważany za protoplastę wszystkich innych kamieni.

    •    Stabilizuje ciśnienie i jest szczególnie polecany osobom wrażliwym na zmieniająca się pogodę.

    •    Na Wschodzie mówi się, że jadeit błogosławi wszystko, czego dotyka.  

    •    Jadeit leczy choroby układu rozrodczego. Można go używać przy porodzie. Pomoże również  młodym kobietom cierpiącym na anoreksję oraz matkom nie wiedzącym jak być dobrym rodzicem dla swoich  dzieci.Jadeit biały

Oprócz właściwości przypisywanych wszystkim jadeitom, jadeit biały  dodatkowo symbolizuje czystość i dobroć. Noszenie białych kamieni pomoże ci wziąć ster w ręce i zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Kolor biały jest dość rzadki i szczególny w Naturze. W kulturze Indian jeśli urodziło się białe zwierzę ( np. bizon albinos) było to uznawane za szczególny dar Matki Ziemi. Oznacza wielką przemianę. Nie bez przyczyny używa się go obecnie jako dużego chwytu reklamowego ( np. mamy białe smartfony tablety).  Biały jadeit wzmacnia system odpornościowy. Ma zdolność filtrowania rozproszeń, wzmacnia to co korzystne i istotne. Pomaga podjąć decyzję.

***

Estera Saraswati zaprasza kobiety na warsztaty i sesje indywidualne - obejmowanie mocy, uzdrawianie i budzenie seksualności, rozkwit kobiecości, ponowne narodziny, przygotowanie do porodu, poprawa relacji partnerskich, rozwój duchowy kobiet
www.narodzinydozycia.pl, www.domtantry.pl, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawdź kalendarium wydarzeń tutaj >>

 

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202