PostHeaderIcon jajeczko jadeitowe dla kobiet

jade

Sekrety jadeitowego jajeczka

Taoistyczne praktyki i rytuał

 

Jajeczka w sprzedaży!

Najwcześniej znanymi "seksuologami" w Chinach były... kobiety! Kobiety tak dużo wiedziały o seksualności, że Żółty Cesarz sam wybrał jako doradcę ds. seksualności właśnie kobietę. Ich uwaga była skierowana głównie na podtrzymywanie młodzieńczej energii, zdrowia i długowieczności oraz doskonaleniu umiejętności jako kochanki podczas upojnych godzin spędzonych w sypialnianych komnatach. Od tysięcy lat Mistrzowie Taoistyczni przekazywali tylko nielicznym na królewskich dworach sekrety jajeczka jadeitowego – cesarzowej i konkubinom cesarza.

Z a l e t y   P r a k t y k i

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon 9 mitów na temat Tantry dla magazynu Joga

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Moc seksualności - kreujesz połączenie czy oddzielenie?

amrita

 

GDY AMRITA POPŁYNIE ... kobiety przestaną walczyć z mężczyznami i sobą nawzajem. Ich część skrzywdzona i zraniona zostanie przyjęta do serca i uleczona.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Światło z ciemności - po katastrofie w Smoleńsku

3_www

 

Jest to wielka tragedia na płaszczyźnie ludzkiej.

 

Wyszli rano może zostawiając za sobą w zlewie brudną niedopitą filiżankę z kawą (sprzątnę jak wrócę), niedokończone sprawy (zabiorę się do nich zaraz po powrocie), ostre wypowiedziane impulsywnie słowa (przeproszę jak wrócę), niewypowiedziane wielkie słowa (jest na to jeszcze czas), niezrealizowane marzenia (później, jak będę mieć więcej czasu)…

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Energia seksualna to święta tajemnica

Drop_of_Water_on_Leaf_male

Człowiek wolny w swojej seksualności  jest człowiekiem wolnym.

Co oznacza dla mnie bycie wolnym w swojej seksualności? To szacunek, akceptacja i umiłowanie swojego nagiego ciała takie jakie jest. To wyrażanie swojej ekspresji seksualnej w zdrowy sposób bez zażenowania i wstydu. To nadawanie jej kierunku i formy: twórczości, zainicjowania nowego życia, pożycia intymnego, rozwoju duchowego czy chłonięcia w pełni codzienności wszystkimi zmysłami. Energia seksualna to energia życia, która tworzy wszystko co jest. Poddanie się jej, to poddanie się życiu. Przyjęcie i zintegrowanie tej energii owocuje życiem w wolności, radości, swobodzie, niekończącym się akcie twórczym, w przepływie. Oznacza otworzenie serca bezgranicznie i akceptowanie wszystkiego jako doskonałe. To największa siła tego wszechświata.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon O metodzie rekodingu

3_www  

Autorką metody REKODINGU, ponownych  narodzin, jest Elena Tonetti-Vladimirova. Istota tego procesu polega na świadomym doświadczeniu na poziomie cielesnym, emocjonalnym i duchowym przejścia z formy niematerialnej do ciała, od momentu przed poczęciem poprzez stan błogosławiony w łonie matki, ekstatyczne narodziny aż po powitanie przez rodziców na świecie.

Ciało pamięta

Sposób, w jaki jesteśmy poczęci oraz powitani na świecie, znacząco wpływa na naszą późniejszą zdolność przyjmowania i okazywania miłości. To, jak doświadczamy i odczuwamy siebie samych, radości i intymności także zależy w dużej mierze od naszych przeżyć prenatalnych i porodowych. Jakość przyjścia na świat wpływa też na jakość bycia w ciele: czy jest ono źródłem bezpieczeństwa i przyjemności czy bólu i samotności. Nasze ciało pamięta uczucia, jakie nam towarzyszyły od momentu poczęcia aż do urodzenia. Na tej podstawie wytwarza się nasza „strefa komfortu”,czyli doświadczenia i emocje, w których czujemy się komfortowo, „bezpiecznie” i naturalnie, nawet jeśli jest to przemoc, nadużycie czy ból.  Ten zapis w układzie limbicznym naszego mózgu nazywamy odciskiem limbicznym.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Przysadka mózgowa i szyszynka

 
pien_mozgu.png

Szósta czakra Anja, zwana trzecim okiem, za którą się kryje przysadka mózgowa połączona razem z szyszynką otwierają wspólnie wewnętrzne widzenie.

PRZYSADKA MÓZGOWA jest wielkości grochu, ulokowana w środku czoła, dokładnie pomiędzy fizycznymi oczami człowieka, w tak zwanym - siodełku tureckim. Jest bardzo ważnym gruczołem w ciele człowieka. Dzieli się na dwie części: przednią i tylną. Tylna jest magazynem, wydziela oksytocynę i hormon antydiuretyczny. Przednia część wydziela hormon wzrostu, prolaktynę, hormon ACTH, TSH, FSH, LSA.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Świadomość "Ja Jestem, Adam i Ewa" i jej implikacje

jezus4

 

Zgodnie z obowiązującym skryptem społeczno-religijnym wszyscy szukamy podświadomie lub świadomie "drugiej połówki". W ten sposób, aby razem trafić do "raju", osiągnąć bliskość, zrozumienie, czuć się adekwatnie i spełnionymi.

A co jeśli to nieprawda?
...
Nie ma żadnych połówek.
...
A Biblijny Adam i Ewa?

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon artykuł o świętym małżeństwie - Bruce Lyon

hieros_gamos

"Hieros Gamos – Powrót do Świątyni", Bruce Lyon

 

Kiedy uczynicie dwoje jednością i stronę wewnętrzną jak stronę zewnętrzną, a stronę zewnętrzną tak, jak wewnętrzną, górę jak dół, i jeśli uczynicie to, co męskie i żeńskie jednością, aby to, co jest męskie nie było męskim, a to, co jest żeńskie nie było żeńskim; jeśli uczynicie dwoje oczu jednym okiem, a jedną rękę dacie w miejsce ręki i nogę w miejsce nogi, i obraz w miejsce obrazu - wtedy wejdziecie do Królestwa. Wybiorę was jednego z tysiąca i dwu z dziesięciu tysięcy; a oni będą jako Jeden. Ewangelia wg św. Tomasza

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Tantra solo czy w parze?

artykuł: Wiedza praktyczna

"Czy Tantra jest dla singli czyli jak praktykować Tantrę solo i w parze"

 

Wewnątrz czy zewnątrz

Często pojawia się pytanie czy Tantra jest dla singli i czy pary nie mają lepiej, bo mogą doświadczać razem. Tantra zabiera Cię w podróż wewnętrzną do Twojej wewnętrznej pary. Każdy bez względu na płeć ma w sobie esencję męską i żeńską, jest to czymś innym niż potoczne rozumienie kobiecości i męskości. Tantra jest ścieżką Twojego rozwoju, która na początku Cię wzmacnia w Twoim obecnym życiu - pomaga uzyskać więcej mocy, rozwija odczuwanie ciała i otwiera zmysły jako bramy percepcji rzeczywistości w nowy magiczny sposób, wzmacnia osadzenie w sobie i pewność siebie, aktywuje energię seksualną oraz emocje, aby Cię zabrać dalej, po stały kontakt z tym, co nie przemija, bez względu na okoliczności życiowe. Odnajdujesz to, czego brakuje i co Cię pchało w poszukiwania. Celem naszym jest przekierować Cię do tego, co nie przemija wewnątrz.

Stała relacja a praktyka Tantry

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon artykuł o Tantrze cz.1

ona_on

"Tantra ścieżką błogości i transformacji: zrozumienie i praktyka"

Tantra jest drogą przekształcenia (transformacji), co oznacza, że niczego się nie wyrzeka, ani niczego nie odrzuca. To wejście totalnie w doświadczenie i umiejętność jego przemiany, pożytkując je jako paliwo do rozwoju. Wszystko jest pomyślną okolicznością służącą naszej ekspansji i rozszerzaniu się. Szczególnie dużo energii do wzrostu leży w naszym cieniu, odrzucanych i nieświadomych częściach siebie. Od tantryka wymaga się bycia nieustraszonym w konfrontowaniu się ze swoimi demonami. Nagrodą jest wielka błogość, wykraczająca poza nasze ludzkie jej rozumienie. Jak pisze współczesny nowozelandzki mistyk Bruce Lyon w wierszu "Pieśń smoka"

(...) Dla tych, dla których jestem krukiem,
Nie nienawidzę gołębi.
A jednak tak, wybrałem Ciemność
Ale wybrałem ją z miłości
Widzisz, Oddałbym moją moc z przyjemnością
Zostając smoczą stopą
Zdobiącą twój złoty tron
Jeśli tylko twoje serce było wystarczająco duże
Aby mnie powitać
Z powrotem w domu

Czytaj więcej...

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202