PostHeaderIcon Koncert Peruquois 2014

Peruquois koncert Dom Estery i Prana World zapraszają kobiety i mężczyzn
na koncert PERUQUOIS
- Głosu Bogini

Warszawa, 2 kwietnia 2014 r.

Jej twórczość określają na świecie jako WORLD MUSIC. Słychać w niej jazz i klasyczną muzykę hinduską. Momentami jest bardzo kontemplacyjna i medytacyjna, a czasami bardzo ognista i namiętna. Po wspaniałej pierwszej pierwszej wizycie we wrześniu 2013 r. z warsztatem dla kobiet, powraca do nas teraz z koncertem.
 

Zapowiedź koncertu

 

Kup bilet >>

 

O Peruquois

Peruquois mistic

Zwana Głosem Bogini - znana piosenkarka i kompozytorka z Australii, mieszka na południu Portugalii w przerwach między licznymi trasami koncertowymi. Z wykształcenie muzyk jazzowy, odebrała też dogłębną edukację w klasycznej muzyce hinduskiej. Nagrała 7 albumów. Zapraszana do największych sal koncertowych na całym świecie. W Moskwie na jej koncerty przychodzi 800 osób, w krajach nadbałtyckich, Amsterdamie i Szwecji bilety na koncert są wyprzedane dwa tygodnie przed koncertem! Prowadzi także warsztaty dla kobiet, na których tworzy unikalną i bezpieczną przestrzeń na odkrycie i doświadczenie swojej esencji kobiecości.

Wyszkolona jako muzyk jazzowy, inspiruje się muzyką  rdzennych plemion Ameryki oraz klasyczną muzyką hinduską i dalekowschodnią. W jej utworach znajdziemy także elektroniczne brzmienia. Nazywana “Głosem Bogini”, Peruquois jest ekspresją kobiecej duszy muzyki. Jej twórczość wyraża namiętną podróż do pełni człowieczeństwa oraz odbija tęsknotę za nieskalanym źródłem miłości i przebudzeniem. Jest twórczynią głębokich praktyk “Yogi głosu” i “Wokalnej Tantry”, które są podstawą warsztatów gromadzących każdorazowo 100-150 kobiet. Będąc w światowej trasie od 1997 roku, jest jak latarnia wyznaczająca drogę do Domu.

Jej głos ma moc zatrzymać czas i otworzyć drzwi misterium, gdzie spotykamy esencję kobiecości.  Śpiewa, komponuje, występuje na scenie, nagrywa albumy oraz prowadzi warsztaty kobiece na całym świecie.  Wytyczyła drogę kobietom do przebudzenia swojej kobiecości wolnej od wstydu, winy, wątpliwości, w całkowitym połączeniu ze sobą i Ziemią.  Jej wiedza na temat energii i rytmu, w jakim płynie kobiece ciało oraz jej znajomość samouzdrawiania poprzez dźwięk i głos odbijają się szerokim echem w kobiecym świecie. Kochana w wielu krajach.

Dyskografia

ALBUMY SOLO:  Awaken the Snake 2000,  The Sacred Opening 2003,  Love’s Deepest Calling 2006,  Opening the Sacred Voice 2009, Emotional Cleansing 2013
ALBUMY Z WARSZTATÓW:  Vocal Yoga 2009
WSPÓLNE ALBUMY:  Breathing Love 2010
SINGLE:  Here I Am Beloved

Jej strona:  http://www.peruquois.com/

 

  • Peruquois studio

Prezent dla Ciebie od Peruquois

Zaproś swoich znajomych na wydarzenie z Peruquois na facebooku i otrzymaj specjalny prezent- u twórz najnowszej, niewypuszczonej jeszcze na rynek płyty "Love is calling you"! Jak go zdobyć?

  1. Zapraszasz znajome na wydarzenie na fb (sugerowane min 50). Wydarzenie na fb z aktualnymi informacjami i promocjami: tutaj >>
  2. Piszesz maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.z tytułem "Utwór - prezent dla mnie od Peruquois"
  3. Ściągasz go z sieci
  4. Cieszysz się prezentem ;-)

 

 

O Warsztacie Jogi głosu dla kobiet

Czy jesteś gotowa na podróż do źródła swojej kobiecości? Poznaj swój prawdziwy głos! Poznaj siebie! I nie musisz umieć śpiewać. To, co odkryjesz może bardzo Cię zaskoczyć...

Zapraszamy kobiety na krąg oraz 5 godzinny warsztat z Peruquois, podczas którego zabierze nas w podróż do samego centrum kobiecości. Ten wyjątkowy warsztat gromadzi na całym świecie od 100 do 150 uczestniczek.

Nie może Ciebie zabraknąć! Peruquois water

Według wielu mitów dzieło stworzenia dokonało się przez dźwięk lub słowo wypowiedziane głośno, szeptem, niedosłyszalnym tchnieniem. Śpiew w mitach wypływa z tajemniczego źródła, które napełnia mądrością stworzenie - wszystkie zwierzęta, ludzi, drzewa, rośliny, wszystko, co go słyszy. Gawędziarze mówia, że wszystko, co ma "soki żywotne", ma zdolność do śpiewu.(...)

Hymn stworzenia wywołuje psychiczne przemiany. (...)  Pieśń to szczególny język, który osiąga to, czego nie może mowa. (...)   

Zatem śpiewanie pieśni i używanie serca jako bębna to akty mistyczne, rozbudzające pokłady psychiki, do których na co dzień się nie zagląda i których na co dzień się nie używa. Pneuma, boski oddech nas ogarniający, otwiera szczeliny, rozbudza zdolności niedostępne w inny sposób. Trudno przewidzieć, co sie konkretnie otworzy w poszczególnym człowieku dzięki bębnieniu i śpiewaniu, bo są to rzeczy przedziwne i niespodziewane. Można jednak byc pewnym, że cokolwiek powstanie, będzie przepełnione świętością i przykuwająco piękne.

fragm. z książki "Biegnąca z wilkami" Clarissa Pinkola Estés

Ta pulsująca razem wspólnota nieznanych wcześniej sobie kobiet, staje się bardzo szybko jak jedna kobieta. Razem tworzy potężny wir energii, dzięki któremu każda z kobiet może poczuć siebie jako czyste źródło kobiecości.

To unikalna, bezpieczna przestrzeń warsztatowa, aby siebie odsłonić, zanurzyć się w swojej zmysłowości i wrażliwości, odnowić swoją niewinność i otworzyć głos pierwotnej natury. Zestruj się z odżywiającą wibracją Matki Ziemi . Za pomocą starożytnych technik wokalnych, zanuć z głębi swojego łona i otwórz swoje ciało. Nie musisz umieć śpiewać!

Co się będzie działo?

Podczas warsztatu doświadczymy świadomego oddychania, starożytnych melodii i dźwięków, różnych form pracy z głosem, ruchu i tańca (Madala, Tribal i in.). Bardzo szybka i jedyna w swoim rodzaju droga prosto do esencji kobiecości. Najpierw połączymy się z ciałem poprzez ruch, aby następnie rozpoczać 4-godzinną podróż w głąb siebie. Podróż ta oczyści i przebudzi naszą zapomnianą pierwotną kobiecą zmysłowość. Doświadczymy naszej prawdziwej natury w połączeniu z innymi kobietami i tym co nas w szystkie łączy.

Warsztat z Peruquois to przełamywanie własnych barier i pozwolenie sobie na zrobienie czegoś, o co się nigdy siebie nie podejrzewało. Dla tych, które śpiewają i chcą się rozwijać i dla tych, które nie śpiewają i chcą wydobyć z siebie swój prawdziwy głos - taki, który może poruszyć ściany! Warsztat z Peruquois daje możliwość rozumienia siebie oraz narzędzia do pracy nad sobą i swoim instrumentem...

Jak zaczęła się podróż dla Peruquios?

Siedem kobiet spotkało się na pustyni u podnóży gór Sierra Blanca w Nowym Meksyku w 1999 roku na ceremonii dla chorego i umierającego uzdrowiciela. Poprzez śpiew i wspólne starożytne intonacje i mantry przywoływały zjednoczoną miłość ziemi i kosmosu. Pojawiła się ogromna moc, która miała uzdrawiające właściwości. Każda z kobiet ją otrzymała, jak i starzec, dla którego odbywała się ta ceremonia. To co tam się pojawiło Peruquois nosi w sobie i dzieli się tym wszędzie, gdzie spotyka się z kobietami. Zaczęła od małych grup, jednak czym większa grupa, tym silniej działająca energia.

Kiedy kobieta oddaje się miłości, jej całe ciało zostaje przesiąknięte niewinnym, czystym, pierwotnym stanem bycia. Wystarczy, że jedna kobieta poddaje się źródłu, a tworzy się synergiczny efekt ekstazy, który rozprzestrzenia się w całej grupie. Penetruje on ciało na poziomie komórkowym i przywraca pierwotną naturę oraz zaufanie w siostrzeństwo między kobietami. Łączy kobiety zamiast oddzielać.

Jej wizja to tworzenie tych wirujących skupisk energii kobiecej na całym świecie, aby każda kobieta mogła bezpośrednio doświadczyć esencji kobiecej. Ten zjednoczony, pierwotny głos kobiet dostraja każdą kobietę z powrotem do oryginalnej esencji. Wtedy kobieta staje się w na powrót pełni zmysłowa, obudzona ze stanu codziennego życia jak w letargu na autopilocie.

Wypowiedzi uczestniczek zaraz po warsztacie w Amsterdamie w 2012 r.

 

O kręgu kobiet

Krąg kobiet jest specjalną formą spotkania, gdzie możemy być razem w bezpiecznej i pełnej zaufania przestrzeni bez osądzania i krytykowania, w pełni sobą. Peruquois, uosobienie tajemnicy kobiecości, opowie nam o jej esencji, sposobach na odzyskanie poczucia zaufania i siostrzeństwa między kobietami, sposobach na zazdrość, o świętości naszych piersi i łona, relacjach z mężczyznami i orgazmach. Poczujesz jak może być między kobietami, gdy szacunek, miłość i wzajemny podziw są naczelnymi wartościami. Spotkasz przewodniczkę do źródła kobiecości w Tobie. Otulisz się i odżywisz tym, czego nam kobietom brakuje na co dzień - miękkością, łagodnością i pięknem, które ma ogromną moc. Będziesz mogła zadać Peruquois pytanie - anonimowo na kartce, jeśli jesteś nieśmiała lub na głos. Będziesz mogła także osobiście przekonać się, czy chcesz dołączyć do warsztatu dla kobiet odbywającego się następnego dnia.

To będzie wyśmienita celebracja naszej kobiecości i odzyskanego siostrzeństwa, gdzie jest miejsce i na śmiech i na łzy!

 

Opinie uczestniczek

Witaj Estera,
dziękuję Ci bardzo za sprowadzenie Peruquois, znam jej dwie płyty od kilku lat i od kilku lat na nią czekałam. Robisz fantastyczną robotę sprowadzając tak znaczące dla nas kobiety.
Alicja, wrzesień 2013 r
Dziękuję za wczorajsze bycie cudowne doświadczenie prawdy i naturalności, wszystkie to mamy, jesteśmy i przejawiamy. Magda, Warszawa wrzesień 2013 r.
Kochane Siostry, Peruquois jest absolutnie boska! całą sobą ucieleśnia energię boginiczną - zmysłowość, seksualność, głos płynący z łona, miłość, współczucie, mądrość i moc, a wszystko doskonale spójne i płynne...i wszystkie mamy to w sobie... Tanna, Warszawa wrzesień 2013 r.
Było przepięknie i inspirująco, dziękuję wszystkim Siostrom za wspólne bycie, bogini jest w każdej z nas. Emilia, Warszawa wrzesień 2013 r.  
Cieszę się, że tam byłam. To był najlepszy sposób, w jaki mogłam spędzić swoje urodziny. Dziękuję raz jeszcze Peruquois, że tak pięknie uhonorowała je pieśnią. To był prawdziwy Dar Bogini.   Basia, Warszawa wrzesień 2013 r.
Jestem wdzięczna,że mogłam być z Peru...z Wami...dziękuję... Karolina, Warszawa wrzesień 2013 r.
Pierwszy raz słyszałam swój własny głos w tak pełny, wyraźny i potężny sposób. Dziękuję! Magda, Warszawa wrzesień 2013 r.
Dziękuję za niesamowity warsztat. Był wyjątkowo poruszający… Mam nadzieje że uda mi się być na kolejnym spotkaniu. Sylwia,  Warszawa wrzesień 2013 r.
Estero Kochana, Raz jeszcze dziękuję za zorganizowanie spotkania z Peruquois . To niezwykle cenne doświadczenie. Dziękuję ze przekaz od niej. Justyna, Warszawa wrzesień 2013 r.
Dziękuję Tobie za zorganizowanie warsztatu i sobie za uczestnictwo :) Magda, Warszawa wrzesień 2013 r.

 

Materiały wideo

Te i wiele innych materiałów (fragmenty koncertów, wideoklipy, wypowiedzi i wywiady z Peruquois) znajdziesz na youtube.

Seria "Truly Woman" czyli Prawdziwie kobieca

O zazdrości między kobietami

Zazdrość bierze się z braku miłości i zaufania do życia.
Tyle wysiłku wkładamy na zewnątrz w przyozdabianie się, że wewnętrzne poczucie piękna czyli to czym naprawdę jestem, nie jest zbalansowane. Jak zaczniesz poświęcać więcej czasu na wsłuchiwanie się w swoje wnętrze, swoją wewnętrzną wiedzę, połączenie się z oddechem, z łonem, wtedy gdy zobaczysz piękną kobietę będziesz widzieć w niej odbicie swojego piękna i ją szczerze podziwiać i się nią zachwycać, nie będziesz czuła, że czegoś Ci brakuje a co ma tamta kobieta.

JAK PORADZIĆ SOBIE Z ZAZDROŚCIĄ O KOBIETĘ? JAK JĄ WYCZYŚCIĆ?
Podejdź do niej i jej to powiedz. Powiedz: "czuję się o Ciebie zazdrosna, to jak się ubierasz, jak wyglądasz, jaka jesteś utalentowana, to co robisz. Podziwiam to, ale nie w "dobry" sposób. Czuję jakby mi czegoś brakowało, że nie jetem wystarczająco dobra, że jesteś lepsza ode mnie. Czuję do Ciebie urazę". Chodzi o to, aby zajrzeć w siebie o co jestem zazdrosna i pozwolić sobie na bezbronność i otwartość w podzielenieu się tym ze swoją Siostrą. W ten sposób spotkacie się w bardzo słodki sposób. Na początku jest to przerażające, ale pojawia się otwartość, gdy zaczynasz być szczera ze sobą i ze swoją Siostrą. To zamknięte odczucie jakim jest zazdrość, otwiera się, robi się lżejsze i więcej świadomości się pojawia. Stopniowo energia zazdrości zaczyna się rozpuszczać.

O pięknie i zapomnianej świętości piersi

 

Informacje organizacyjne

KONCERT

 
Termin koncertu: 2 kwietnia 2014 r.
Miejsce: Warszawa, Palladium
Ceny biletów:  95 - 150 pln

Bilety dostępne na www.eventim.pl, sieci sklepów empik na terenie całej Polski, Eventim ZASP - Warszawa, Al. Jerozolimskie 25 oraz w kasach Palladium (tel. 22 827 70 49).

~~~

 

 

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202