PostHeaderIcon Stała grupa - Tantra dla kobiet

 

Zapraszam kobiety na stałe zajęcia w Warszawie 

"Tantra dla kobiet - liquid body"

Prowadzenie: Estera Saraswati

 

Liquid body jest jedną z najgłębszych praktyk Tantry. Jest czymś znacznie więcej niż polskie tłumaczenie "płynnego ciała". Bezpośrednio wpływa na samopoczucie, układ nerwowy i hormonalny.  Zanurza nas w esencji rzeczywistości, wychodząc poza nasze uwarunkowania, lęki i nadzieje. Mamy kontakt z przebudzoną kobiecą esencją, poza rolami społecznymi. Życie nabiera innych kolorów i innej perspektywy. Dlatego warto ją robić regularnie, co daje odcisk w naszym układzie nerwowym i zakorzenia nas w głębokim byciu. Rodzi się magiczne postrzeganie rzeczywistości. To ścieżka do szybkiej integracji obecności tu i teraz w codziennym ruchu. To praktyka mogąca dać doświadczenie Przebudzenia.

Cotygodniowe zajęcia będą oscylowały wokół głównej praktyki jaką jest liquid body. Będziemy także budować pole siostrzanej obecności - ciepłej, otwartej i wspierającej rozkwit naszej cielesnej duchowości, erotycznej i zmysłowej.     

Liquid body

Ruch, który powstaje sam z siebie, bez myślenia i bez kontroli. Możesz wyobrazić sobie tak głębokie zaufanie do życia i poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa, aby w ten sposób żyć swoje życie? Pozwolić życiu samoczynnie przez Ciebie się przejawiać? Gwarantuję Ci, że zacznie dziać się magia. Nauczyłam się tak żyć i dzielę się tym z Wami. 

Jest to coś więcej niż praktyka tańca medytacyjnego jak 5 rytmów czy movement medicine. Tu wychodzisz poza wszelki ruch, rytm czy energię. Zanurzasz się w pustce i pozwalasz dać się jej ukształtować. Ruch zwalania do minimum, czasem jest niewidoczny dla oka. Dzieje się w ciemności.

Praktyka ta zaprowadza nas w obszar żywej przestrzeni, która nie ma początku ani końca, nie narodziła się ani nie umiera, do naszego prawdziwego Domu, do czarnego łona Wielkiej Kosmicznej Matki. Nie jest to żadna istota ani byt, to po prostu niezmierzona przestrzeń. Nasz umysł w lęku kroi na kawałki przestrzeń, oznakowuje i wkłada do małych pudełeczek, aby czegoś się trzymać i czuć się bezpiecznie. Życie nam jednak nierzadko pokazuje, jaka to może być iluzja. Praktyka "liquid body" stopniowo uczy nas krok po kroku ufać życiu i puszczać się coraz bardziej w jego objęcia. Bardzo praktycznie i namacalnie. Gdy pozwolimy sobie prawdziwie puścić głowę i osunąć się, nagle podczas praktyki pojawia się ręka, która ją podtrzymuje, magia?

Po godzinie przebywania w tej wibracji, nasz system nerwowy zupełnie się resetuje. Pojawia się spokój i harmonia, może pojawić się zastrzyk kreatywnej energii lub samoczynnie powstanie energia seksualna, zmysły będą szeroko otwarte, pobudzi się sensualność i zmysłowość, wyklaruje się jasność i otwartość, pojawia się stopniowo akceptacja życia i śmierci.

Przebudzona energia seksualna powstaje samorzutnie właśnie z tej przestrzeni, nie na skutek zewnętrznych okoliczności, jak spotkanie atrakcyjnej dla nas osoby. Przebudzona energia życiowa (seksualna) daje ci siłę do życia, witalność, moc, pewność siebie, magnetyzm i głęboki spokój.

Przywołując ten stan do kochania się, wchodzisz w seks tantryczny. Przy pomyślnych okolicznościach możesz doznać doświadczeń mistycznych, których echa mogą trwać cały dniami lub tygodniami. Poprzez samo przebywanie w tym stanie, stopniowo uczysz się prowadzić energię seksualną, oswajasz się z pożądaniem, które już tobą nie dyryguje, ani jego nie odrzucasz ani za nim ślepo nie podążasz. Umiesz rozszerzać się i wychodzić poza jakikolwiek rytm.

Dostajesz punkt odniesienia czym jest esencja kobieca, która zaczyna się przejawiać na tysiąc sposobów przez Ciebie, może być gwałtowna lub łagodna, cicha lub głośna, ognista lub wodnista itd. Oddychasz z ulgą, wychodząc poza wytyczne społeczne i kulturowe, jaka ma być kobieta.

Dla kogo?

Dla kobiet, które zgadzają się, że energia seksualną jest ucieleśnioną ścieżką duchowego rozwoju. Możesz być początkująca lub zaawansowana na ścieżce Tantry, liczy się Twój pozytywny kontakt z ciałem i seksualnością.

Dla tych, które umieją określać swoje potrzeby i granice oraz komunikować je jasno innym. Objaw: brak poczucia bycia nadużytą

Formuła zajęć

Zapraszamy do uczynienia tych spotkań swoim stałym punktem tygodnia. Oto w zajętym tygodniu trzy godziny tylko dla siebie i swojej kobiecości. Możesz przyjść na pojedyncze zajęcia, choć większy sens ma regularna praktyka. Cena zajęć także odzwierciedla i zachęca do pewnego zaangażowania. 

Będziemy rozpoczynać siostrzanym kręgiem. Na każdych zajęciach będą różne praktyki wprowadzające nas w cichy umysł i głębsze połączenie z ciałem. Głównym elementem zajęć jest godzinna praktyka liquid body, która będzie za każdym razem wytłumaczona dla nowych osób i przypomniana stałym praktykującym.

Co zabrać?

Elastyczny strój do praktyki, nie obciskający, pozwalającą na luźny ruch miednicy i całego ciała, w którym czujesz się kobieco. Dobrze, jeśli będzie zachęcał cię do otwierania się na swoją zmysłowość i seksualność.

Coś do picia.

 

Prowadzenie 

 

Estera Saraswati

Międzynarodowa nauczycielka Tantry i świątynnej seksualności, przewodniczka kobiet, mama dwóch chłopców i partnerka. Nauczycielka ISTA (Międzynarodowa Szkoła Sztuk Świątynnych). Pasjonuje ją kobieca moc seksualna jako siła przebudzenia kobiet i mężczyzn, łącząca serce i seksualność.

Aktywistka, edukatorka, artystka i autorka esejów. Wizjonerka stawiająca pytania w poszukiwaniu nowego sposobu życia w wolnym społeczeństwie. Prowadzi z partnerem Dom Tantry, gdzie razem żyją i przekazują starożytne techniki oraz mądrość Tantry i świątynnej seksualności. O ich działaniach: www.domtantry.pl

Inicjatorka Międzynarodowych Spotkań Seksualność i Świadomość, odbywających się co roku jesienią w Polsce. To pionierski, międzynarodowy projekt mający na celu przedstawienie szerszego kontekstu seksualności, różnych podejść i perspektyw z całego świata z wielu kultur. Łącząc duchowość, naukę i sztukę, tworzy się kreatywny tygiel, z którego wyłania się nowy paradygmat życia w wolnym społeczeństwie. www.s4love.org

 

Informacje organizacyjne

Termin warsztatu: 
Miejsce: Splot Artystyczny, Warszawa Śniadeckich 18, sala na dole nr 4
Godzina: 19 -22
 
Karnet: w Karnecie zajęcia kosztują 100 pln za jedno, od pierwszego Twojego zajęcia do końca roku. Karnet płatny z góry przed pierwszymi zajęciami. Wstęp na zajęcia, na których nie możesz być, możesz przekazać innej kobiecie po wcześniejszym poinformowaniu prowadzącej. Kwota karnetu jest bezzwrotna.  
Pojedyncze zajęcia płatne przelewem min. na 3 dni przed zajęciami: 125 pln. Kwota bezzwrotne.
Pojedyncze zajęcia płatne na miejscu gotówką: 150 pln
 

Rezerwacja miejsca poprzez formularz zgłoszeniowy i wpłatę
Numer konta zostanie podany po zgłoszeniu. 
 
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy (obowiązuje także na pojedyncze zajęcia, płatne przelewem lub gotówką). tutaj >>
 
Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.

 

Opinie uczestniczek na temat warsztatów Estery :

"Estera ma rzadki dar z jednej strony dawania absolutnego poczucia bezpieczeństwa, a z drugiej - inspirowania i zachęcania - często w przekorny i zabawny sposób -  do przekraczania własnych barier. Umiejętnie łączy dawne mądrości i rytuały z rzetelną wiedzą z zakresu psychologii. Warsztat, w którym wzięłam udział był dla mnie pełnym radości i głęboko mądrym przeżyciem." ANIA

'Warsztaty ‘Od kapłanki do Dakini’ trudno nawet nazwać warsztatami. Dla mnie jest to spotkanie z samym sobą, odkrycie swojej głębi, rozpoznanie blokad i zawiłości własnego ego, wyjście poza własne ograniczenia, dotknięcie prawy swojego istnienia.

Po raz pierwszy w życiu poczułam bliskość z drugą kobietą, poczułam że jesteśmy wszystkie takie same, pełne potencjału, uzdrawiającej mocy, serca. Zrozumiałam również, że jest ok by czuć całe spektrum emocji, by wszystko przez siebie przepuszczać, gdyż to właśnie te mroczne części naszego ‘ja’ kryją w sobie siłę, są kluczem do spełnienia, życia w harmonii z tym do czego jesteśmy stworzeni.

Słowa nie są w stanie opisać energii, magii której dotykamy, którą się stajemy będąc w kręgu kobiet podczas tej kilkudniowej, wspólnej podróży.

Jeśli czujesz, że coś Cię do tego ciągnie- możesz być pewna, że ukryta w Tobie kapłanka daje znać, że czas by przemienić się w Dakinię i wraz z innymi uzdrawiać świat.'

Sylwia Kocoń, "Tantra dla kobiet - z kapłanki w Dakinię" październik 2015

 

'Od dłuższego już czasu miałam wizje spotkania Estery i wzięcia udziału w jej warsztatach. Po przeczytaniu opisu warsztatu 'z Kapłanki w Dakinie' w moim ciele urodził się głęboki impuls, którego wołania nie sposób było stłumić. Wiedziałam, ze pomimo praktycznych trudności i 4 lotów by dostać się do Polski potrzebuje doświadczyć tej transformacji. Podróż z Estera I grupą kobiet była bardzo głęboka na poziomie energetycznym, emocjonalnym i fizycznym, objęła całość mnie. Pozwoliła zintegrować fragmenty mnie, niektóre wyparte aspekty mojej psychiki i energetyki, które pozwoliły mi czuć wolność bycia mną, taka jaka jestem. Odkryłam także nowe przestrzenie we mnie, nowe możliwości bycia czucia ekspresji i pozwoliłam zintegrować ciemniejsze głęboko ukryte role jakie sobie nadałam, wstyd, winę, poczucie mniejszości itd. 

Nie było to dla mnie łatwa spokojna przyjemna podróż, raczej z potencjałem, wyzwaniem, rzuceniem sie na głęboka wodę. Właśnie za to jestem wdzięczna! Widzę w tej pracy ogromny potencjał uzdrowienia nie tylko na poziomie seksualnym lecz także relacji ze sobą, z innymi, zaufaniem do życia generalnie. Wiem, ze to nie tylko moja transformacja, to także transformacja tych, których dotknę moja autentycznością, wspolodczuwaniem i siłą, jak naturalny śmiech dziecka, który staje sie zaraźliwy i wzbudza śmiech u innych. Wzmocniło to także we mnie pragnienie by jeszcze aktywniej dzielić sie mną i moimi unikatowymi darami drzemiacymi we mnie na większą skalę, ponieważ czuje, ze nie warto zwlekać i ze jestem ważnym uczestnikiem Zycia na tej Ziemii, transformacji i przebudzenia gdziekolwiek jestem, dbając przy tym o ludzkość i o planetę. 

Dziękuje Ci Estero za Twoje umiejętne prowadzenie mnie po nieznanym labiryncie i zakamarkach ciemnych, tak ze mogłam czuć sie bezpiecznie i otwierać sie na potencjał mądrości mojego ciała i intuicji, inteligencji pola, które stworzylysmy z kobietami by wejść w transformacje z larwy w wolnego motyla :-) ' 

Emilia, terapeutka i masażystka, "Tantra dla kobiet - z kapłanki w Dakinię" październik 2015

 

Ester, masz moc i szacun za robotę. po raz pierwszy poczułam kobiecą energię tak mocno i przenikliwie, że mogę szczerze rzec iż kocham was bardzo. nie mogłam zostać na całych warsztatach, ale i tak jestem wdzięczna, ze mogłam tam z wami być. to było coś. Marta (warsztat "Kobiecość - serce i seksualność" luty 2015)


Na warsztatach usłyszałam od Estery wiele ważnych słów o istocie kobiecości i męskości. Brałam udział w bardzo mocnych ćwiczeniach i rytuałach. Nie wzięłam notatnika, rzadko wracam do  notatek ze względu na dysgrafię, jednak każde słowo Estery starałam sie wchłonąć do umysłu i przyjąć do serca bo jestem przekonana,  ze wszystko co powiedziała Estera  wynika z jej wiedzy o prawach we Wszechświecie. Działo się dużo, a ja od drugiego dnia warsztatów czułam narastający ból główy, przeszkadzało mi się to skupić na ćwiczeniach, coś dziwnego działo się ze mną... jednak  nic nie dzieje się bez przyczyny. Kiedy wyszłam, ból głowy minął, a ja uświadomiłam sobie że mój bół głowy był tłumionym gniewem. Wiedza o tym że on jest we mnie od dawna, poczucie go i wyrażenie wyzwoliło mnie z pewnych schematów, które wciąż powtarzałam do tej pory i uswiadomiłam sobie jeszcze głębiej że wszystko dzieje się na poziomie energii, cała reszta to manifestacja :) Za tą świadomość dziękuję Ci Estero -  zrobiłam w związku z tym parę gestów które zaowocowały i wiem że moja nowa świadomość będzie dalej się manifestować w życiu.
Już się to dzieje... nawet Walentynki  w tym roku celebrowałam tak jak zawsze chciałam..był obiad w restauracji, kwiaty, serca  i czekoladki i słowa kocham Cię, czego parę dni wcześniej nawet nie mogłam się spodziewać.
Na warsztatach było wiele pięknych, wspaniałych kobiet, szczególnie wspominam rozmowy z kilkoma. Dziękuję też za wspaniałą ucztę, jaką były obiady Ani.
Monika 
(warsztat "Kobiecość - serce i seksualność" luty 2015) 

 

" Droga Estero! Chciałam Ci bardzo podziękować za warsztaty, w których uczestniczyłam 28 marca br. (2010 - red.) Nie spodziewałam się, że odblokowanie emocji dotyczących moich relacji z matką będzie tak brzemienne w skutki :-) Tak, jestem w ciąży! Starałam się o nią przynajmniej od dziesięciu lat. To dopiero początki i jeszcze nie wiem, czy biologia i dobre duchy zdecydują, że urodzę (biologia jest mądrzejsza), ale jest to krok w przyszłość tak daleki, jakiego nigdy jeszcze nie uczyniłam. Dziękuję! Nie sądziłam, że tak wiele zależy od tego co sądzę o swojej matce. Na Twoich warsztatach udało mi się nazwać problem. Po prostu nie chciałam być taką jak moja matka. Od lat robiłam wszystko by taką nie być. Skończyłam studia, ułożyłam sobie życie w związku, mam stałą pracę, udzielam się społecznie, nie biadolę…. Jak się okazało podświadomie nie chciałam też być matką, chociaż bardzo chciałam ;-) Taki paradoks. Już na warsztatach poczułam, że coś mi pękło w środku, w brzuchu, ból był fizyczny i czysty, czułam, jakby pękła jakaś bańka, która rosła we mnie od trzydziestu lat. A teraz 3 tydzień ciąży… Pozdrawiam ciepło Małgosia+ "

"Co dał mi warsztat? 
Odnalazłam siebie i zaczęłam żyć swoim, a nie jak dotąd cudzym życiem.  Po długich poszukiwaniach na zewnątrz, teraz równowagę, spokój i ciszę odnalazłam, tam gdzie trzeba, czyli we własnym wnętrzu. Odnalazłam w sobie, jak to ładnie na warsztacie nazwałaś, "miejsce, które wie". Nie wszystko, co zobaczyłam jeszcze rozumiem, ale wiem, że jak przyjdzie pora to wszystko będzie dla mnie jasne. Czuję, chyba po raz pierwszy w życiu, że jest tak jak ma być i jest dobrze. Dziękuję. IWONA"

 

Więcej opinii >>

 

 

 

 

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202