PostHeaderIcon Nowe narodziny to nowy świat

Zapraszamy kobiety i mężczyzn na Spotkanie 

„Nowe narodziny - wymiar rodzinny, wspólnotowy, globalny” 

7 listopada 2014 godz.19, WarszawaJest to spotkanie o charakterze inspiracyjnym, edukacyjnym i wspólnotowym. Przyczyniamy się do budowania nowego paradygmatu funkcjonowania w tym świecie. Zapłodnienie, ciąża i poród jest jednym z fundamentalnych obszarów budowania lepszego świata dla nas teraz i dla przyszłych pokoleń. Ma realny, esencjonalny wpływ na to, jak żyjemy i czy więcej w naszym życiu miłości, zaufania i bliskości czy lęku, zamknięcia, dystansu.

Zapraszamy na spotkanie tych z was, którzy dbają o to jak wygląda życie, o świat jaki budujemy razem. Tych co chcą mieć dzieci i tych co nie chcą. To jedna planeta i jedno życie. Zatroszczmy się o nie razem.

Nowy paradygmat

Nowy paradygmat oparty jest według nas na świadomym działaniu w zgodzie z głęboką intuicją, sercem i brzuchem. Bez względu jak przebiega, gdzie i z kim. Nie ma jednego właściwego modelu. Każda istota, jaka przychodzi przynosi swoją karmę, swoje uwarunkowania, które w połączeniu z karmą rodziców, dają taki a nie inny poród i ciążę. 
Chcemy jak najwięcej wpuszczać nowej, świeżej przestrzeni w zrutynizowane i odhumanizowane procedury medyczne i urzędowe. Brrrr, jak to brzmi…
Z najwspanialszego, najdonioślejszego momentu naszego życia powstał fast food, zabijający najpiękniejsze pąki naszego człowieczeństwa. Kwestionujemy, co jest "właściwe". Przestajemy podążać za czymś, co ktoś inny wie lepiej od nas. To nasze ciała, nasze życie i nasze serca oraz nasza odpowiedzialność. To my będziemy ponosić wszelkie konsekwencje naszych decyzji, nawet jak oddamy decydowanie i moc w ręce innych. I tak konsekwencje ich działań wrócą do nas.

"Nowy paradygmat to wkroczenie w dojrzałość, z ery patriarchatu wewnętrznej niedojrzałości. To wzięcie pełnej odpowiedzialności za siebie i za świat. Sięgnięcie po mądrość i wiedzę do wewnątrz. Koniec z łatwymi odpowiedziami płynącymi z zewnątrz. Koniec z oddawaniem mocy."

Nasza historia
Jesteśmy rodzicami dwójki małych chłopców. Leo i Emanuel mają teraz 1 i 2 lata. Cały przebieg ciąży i porodu oddaliśmy w najlepsze ręce czyli mądrości ewolucji zgromadzonej w naszych ciałach i umysłach (nie rozumie). Podeszliśmy do tego kompleksowo - przede wszystkim zaczynając od korzenia sprawy czyli zrozumienia duchowego procesów, później uwzględniając poziom energetyczny, i fizyczny. Nie chodziliśmy do lekarzy podczas ciąży, nie robiliśmy badań. Poród przeżyliśmy intymnie, w domu bez asysty lekarskiej czy pielęgniarskiej ani douli. Połóg także był prowadzony od wewnątrz. Urodziliśmy lotosowo sami, bez odcinania pępowiny. To były doświadczenia, które dały nam ogromną moc, szczególnie mi jako kobiecie. Wielkie zaufanie do siebie, do czegoś większego, nienamacalnego, do ogromnej przestrzeni łona, które się mną zawsze zaopiekuje. To niepowtarzalna wiara i zaufanie zostały przypieczętowane przez te najpiękniejsze doświadczenia! Co nie znaczy, że były łatwe jak na filmach o orgazmicznych porodach. Były różne, trudne i łatwe, w bólu i różnych emocjach, ale i tak najwspanialsze. Dzięki nim, chłopcy dostali najlepszą polisę na życie - moc, głębokie zaufanie do siebie i ciała, pewność siebie, drogę do pełnej ekspresji swojego potencjału i wolność stanowienia o sobie - o tym jak chcą się narodzić i prawo do samostanowienia jak chcą żyć, a także głębokie połączenie ze źródłem w sobie. To widać w nich na co dzień. NASZĄ ROLĄ BYŁO NIE PRZESZKADZAĆ - NIE PRZYSPIESZAĆ I NIE SPOWALNIAĆ. PODDAĆ SIĘ MISTYCE W AKCJI. 

W wyważony i świadomy sposób zdecydowaliśmy powrócić do tego co według nas najlepiej będzie służyć tym nowym ludziom, jacy przychodzą poprzez nas. Każda decyzja była oparta na głębokiej intuicji i niekonceptualnej mądrości. Oczywiście, że były momenty zwątpienia i wybicia z tego połączenia. Nie jest to ścieżka dla każdego, jest dosyć ekstremalna, wymagająca dużej mądrości i zaufania. Jednakże doświadczenia jakie zgromadziliśmy są bezcenne i pozwalają dzielić się nam teraz z wami.

Mężczyźni
To spotkanie jest prowadzone przez kobietę i mężczyznę. Zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to sprawa kobiet. A jaka jest rola mężczyzn w tym procesie? Czy mają stać się kobietami? Czy to coś odbiera mężczyźnie z męskości? Nie. Razem dojdziemy do tego, gdzie chcą zająć miejsce. Zenon także podzieli się swoim doświadczeniem z tak nietypowego przebiegu ciąży i porodu, w których w pełni uczestniczył.

Struktura Spotkania
* wprowadzenie, słowo wstępu - Estera i Zenon
* dzielenie się własnym doświadczeniem w temacie - Estera i Zenon oraz wszyscy chętni
* pytania i odpowiedzi oraz dyskusja
* wspólne muzykowanie na koniec
Mamy wiele konkretnych informacji do przekazania, jak też ich zrozumienie i sens z głębszego poziomu. 

Spotkanie na strukturę kręgu, aby każdy miał przestrzeń na swobodną, esencjonalną, otwartą wypowiedź bez bycia ocenianym i przerywania, nad czym będą czuwać Estera i Zenon.

 

Prowadzenie

 

Estera Saraswati i Zenon D Dorje

Tantrycy, budują nowy paradygmat życia w rodzinie i społeczeństwie, prowadzą warsztaty i bogaty wachlarz aktywności w kraju i zagranicą. Więcej o nich na www.narodzinydozycia.pl

 

 

 

 

Informacje organizacyjne 

Termin: 7 listopada 2014r., piątek, godz. 19-22
MiejsceSplot Artystyczny, Warszawa Śniadeckich 17, sala na dole UWAGA! w miejscu gdzie kiedyś była kawiarnia, na dole na lewo 

Wstęp: 50 pln. Jeśli nie możesz, zostaw inny dobrowolny datek
Gotówką na miejscu przez spotkaniem wkładamy do transparentnej kuli, która symbolizuje przejrzystość i okrągłe miłosne krążenie pieniądza. Niech się pomnaża dla wszystkich czujących istot! Niech prawo pieniądza kieruje się miłością i współczuciem. Dla wszystkich jest wystarczająco.

Przynieście instrumenty, pomuzykujmy też razem.