PostHeaderIcon Wywiad z Esterą Saraswati – Jak sprawić abyśmy się spotkali?

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad- poczęcie, poród, moc

 część I

część II

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon wywiad z Esterą - Budzimy moc kobiet

8.stycznia 2016

Sprawdź inne wywiady >>

 

PostHeaderIcon Wywiad dla TOK FM

 

Wywiad radiowy dla audycji "Dobry seks" w TOK FM z Esterą Saraswati i Zenonem D. Dorje

"Seks tantryczny"

 

Posłuchasz tutaj >>

 

 

Sprawdź inne wywiady >>

PostHeaderIcon Wywiad o Tantrze

  

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Tantra a inne modalności pracy z seksualnością

Co jest Tantrą, a co nie oraz jak można rozwijać swoją seksualność? 

Dużo można teraz jest odnaleźć informacji na temat Tantry. Wszystko co seksualne kojarzy się teraz z Tantrą. W tym wywiadzie rozjaśniam różnice między Tantrą a terapią seksualną, uzdrawianiem seksualnym, świątynną seksualnością, szamanizmem seksualnym, pozytywną seksualnością i Tao seksualnym. 

Mówię także o czasach matriarchatu i kapłankach oraz czym się różni kapłanka świątynna od Dakini.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Śmierć i odrodzenie - wywiad

Rozmawiamy o wielkiej i małej śmierci, śmierci naszych iluzji i leków przed sobą samym i swoim prawdziwym potencjałem. Czym jest orgazm i śmierć z perspektywy Tantry? Co mają wspólnego? Jak doświadczać kosmicznego orgazmu? W jaki sposób śmierć, narodziny i seksualność są ze sobą powiązane? Dlaczego tak bardzo obawiamy się fizycznej śmierci? Czy można oswoić się z tym lękiem jeszcze za życia, by przejść przez proces opuszczania ciała jak najbardziej świadomie?

Lęk przed ciemnością i wejście w ciemność może być wielkim skokiem, aby zacząć żyć pełną piersią. Rozmawiamy w tematyce nadchodzącego warsztatu "Wielka Cisza - śmierć i narodziny"10-14.06.2015 na Mazurach.

Ps. Zamiast wywiadu wideo na ekranie zarejestrowała się jedynie ciemność...

Zapraszamy do wysłuchania nagrania

 

Sprawdź inne nasze wywiady >>

PostHeaderIcon Wywiad dla Feminoteki

Mąż może pić, bić, zdradzać, być niedostępny emocjonalnie, ale niech już po prostu będzie – wywiad z Esterą Saraswati - See more at: http://feminoteka.pl/aktualnosci/maz-moze-pic-bic-zdradzac-byc-niedostepny-emocjonalnie-ale-niech-juz-po-prostu-bedzie-wywiad-z-estera-saraswati/#sthash.hmjsaCwg.dpuf
Mąż może pić, bić, zdradzać, być niedostępny emocjonalnie, ale niech już po prostu będzie – wywiad z Esterą Saraswati - See more at: http://feminoteka.pl/aktualnosci/maz-moze-pic-bic-zdradzac-byc-niedostepny-emocjonalnie-ale-niech-juz-po-prostu-bedzie-wywiad-z-estera-saraswati/#sthash.hmjsaCwg.dpuf
O miłości, seksualności, seksie i stereotypach płciowych – rozmowa z Esterą Saraswati, nauczycielką świadomej seksualności i tantry, rozmawia nasza wolontariuszka Magda Wielgołaska. - See more at: http://feminoteka.pl/aktualnosci/maz-moze-pic-bic-zdradzac-byc-niedostepny-emocjonalnie-ale-niech-juz-po-prostu-bedzie-wywiad-z-estera-saraswati/#sthash.hmjsaCwg.dpuf
Estera SaraswatiFaktycznie mamy bardzo dużo treści o charakterze seksualnym teraz w mediach. Jest to jednak obraz patologicznej wersji seksualności. To nie jest naturalna ekspresja seksualności, lecz wyraz jej stłumienia. To jest paradoksalne. Zjawisko to pojawia się w krajach, gdzie religia odgrywa bardzo dużą rolę, ale religijne programowanie działa z ukrycia. Możemy mówić o postępującej laicyzacji i ateizacji, ale nadal nie zmienia to faktu, że jesteśmy krajem katolickim. Widać to w polityce, mediach, uwarunkowaniach społecznych, w tym, jak myślimy i jak wychowujemy dzieci. Wiele osób będąc ateistami, buddystami itd. myśli nadal po katolicku. Wychowanie i kultura, w jakiej dorastamy jako dzieci, odgrywa istotną kwestię. - See more at: http://feminoteka.pl/aktualnosci/maz-moze-pic-bic-zdradzac-byc-niedostepny-emocjonalnie-ale-niech-juz-po-prostu-bedzie-wywiad-z-estera-saraswati/#sthash.hmjsaCwg.dpuf

"Mąż może pić, bić, zdradzać, być niedostępny emocjonalnie, ale niech już po prostu będzie" – wywiad z Esterą Saraswati

 

O miłości, seksualności, seksie i stereotypach płciowych – rozmowa z Esterą Saraswati, nauczycielką świadomej seksualności i tantry, rozmawia Magda Wielgołaska.

 

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad z Esterą "Przebudzenie seksualności"

Czym jest przebudzenie duchowe i co wspólnego z energią seksualną? Czym jest wysokowibracyjna seksualność? I co ma wspólnego z Nową Ziemią? Jak rozdział Matki od Kochanki utrzymuje kobiety w braku mocy i podtrzymuje patriarchat? Co ma wspólnego śmierć i narodziny? Co będzie się działo w Indiach?

 

 

Sprawdź inne nasze wywiady >>

PostHeaderIcon Wywiad z Esterą "Matka"

Wywiad radiowy dla Polska Live z Esterą Saraswati

"Relacja córka - matka"

Niezależnie od tego, czy dostałyśmy od naszych matek akceptację, wsparcie i miłość, czy w dzieciństwie towarzyszyło nam poczucie odrzucenia, chłód emocjonalny i surowa krytyka, relacja z matką - najważniejszą kobietą w życiu córki, determinuje nasze dorosłe życie, czy tego chcemy czy nie. 
Na drodze do świadomej kobiecości, macierzyństwa i dojrzałości dochodzimy często do etapu niezwykle ważnego i często trudnego jakim jest  uporządkowanie relacji z matką.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad radiowy o Tantrze

Wywiad radiowy dla Polska Live z Esterą Saraswati i Zenonem D. Dorje

"Tantra - seksualność czy coś więcej?"

W Polsce coraz bardziej rośnie zainteresowanie tantrą. Portale poświęcone rozwojowi osobistemu i duchownemu oferują bogaty program warsztatów.

W skład oferty wchodzą zarówno szkolenia tantryczne dla kobiet i mężczyzn, warsztaty dla par jak również sesje indywidualne, masaż tantryczny i tantryczna joga.
Tym którzy nie doświadczyli tantry, praktyka ta kojarzyć się może z wyrafinowanymi technikami erotycznymi, mało tego z ekshibicjonizmem a może nawet z miejscami, gdzie seks można uprawiać nie tylko w duecie.

Dziś uchylimy rąbek tajemnicy i dowiemy się czym na prawdę jest tantra a naszymi przewodnikami po tantrycznym świecie będą -  Estera Saraswati i Zenon Dechen Dorje, nauczyciele rozwoju osobistego i duchowego, którzy pracują w obszarze świadomej seksualności, prowadzą razem warsztaty, zajęcia, imprezy, sesje indywidualne.
Nasi goście prowadzą dom tantry a prywatnie są małżeństwem tantrycznym i rodzicami dwóch synów.

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad z Esterą o matce

Tematyka:

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad z Esterą dla Porozmawiajmy.Tv

 

O czym m.in. mówię w wywiadzie:

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad Estery i Zenona dla Porozmawiajmy.Tv

Wywiad, o związkach w kontekście ewolucji ludzkości, o poliamorii i monogamii, męskości i kobiecości, multiorgazmach i seksualności, o wolności i suwerenności jednostki.

 

Część II:

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon Wywiad o seksualności z Esterą dla Taraki

"Tantra polska"estera_anjelina2

Z cyklu wywiadów Taraki z uczestnikami warsztatów i praktykami tantry

Pyta Wojciech Jóźwiak, odpowiada Estera Saraswati, grudzień 2010

WJ: Teraz, gdy to piszę, w Tarace są do przeczytania dwa pierwsze wywiady z cyklu "Tantra polska". Obie osoby mówią o swoich doświadczeniach z entuzjazmem i ekscytacją, ale jednak to o czym piszą, jest grzeczne. Tantra (którą poznali) to są ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne i służące akceptacji swojego ciała. Nic "strasznego" się dzieje, a jeśli ktoś chce się z kimś kochać, to ze swoim mężem lub żoną. Taka tantra uzdrawia małżeństwa, sprawia, że partnerzy zakochują się w sobie na nowo. Obraz warsztatów, jaki malują autorzy wywiadów, jest pełen elegancji i poprawności. Tantra, jaka się z tego rysuje, to taka rozwojowo-terepeutyczna galanteria. Czy Twoje doświadczenie potwierdza ten obraz?

 

Czytaj więcej...

PostHeaderIcon "Demon seksu" - wywiad z Esterą dla Kinoterapii

usta_male

Jednym z bohaterów filmu Shortbus jest energia seksualna. O co chodzi z tą energią? Czy to to samo co pożądanie? Do czego tak naprawdę służy? Estera, edukatorka i artystka wróciła właśnie z Amsterdamu z Międzynarodowej Konferencji "Seksualność i Świadomość". Tłumienie energii seksualnej w Polsce porównuje do tego w krajach arabskich, i tłumaczy co ma wspólnego energia seksualna z zakładaniem firmy. Nie mówiąc już o tym, że brała udział w intymnych spotkaniach podobnych do tych, które widzimy na Shortbusie.

Październik 2010

Czytaj więcej...

Newsletter
Kontakt
 
Estera Saraswati
 
Zenon Dechen Dorje
tel. +48 735 979 202